Buty robocze w pracach w kopalni

kopalnia

Wszyscy wiemy, jak trudna i wyczerpująca jest praca górnika, zjeżdżającego codziennie pod ziemię. Urabianie węgla to bardzo niebezpieczne zajęcie, polegające na oddzielaniu kawałków kopaliny od całego złoża. W pracy tej podstawową sprawą jest odpowiedni strój górnika, na który składa się hełm ochronny, buty robocze, specjalne ubranie robocze, rękawice, itp.

Podczas pracy w kopalni bardzo ważna…

Podczas pracy w kopalni bardzo ważna dla pracownika jest ochrona nóg. Odpowiednie buty do pracy, pozwalają na unikanie albo minimalizowanie urazów powstałych przy urabianiu węgla, czy też transporcie materiałów i ludzi w odpowiednie rejony kopalni. Ze względu na naturalne występowanie podziemnych zbiorników wodnych, które podczas prac w kopalni ulegają naruszeniu, bardzo często górnik idący do pracy wchodzi w kałuże.

Dobre buty robocze powinny być na…

Dobre buty robocze powinny być na tyle solidne, aby woda nie przedostała się do środka obuwia i oczywiście na tyle wysokie, żeby w przypadku wejścia w głębszą kałużę, nie wleciała do buta górą. Ponadto ze względu na niedostateczne oświetlenie, które czasami pochodzi tylko z lampy górniczej, ważne jest, aby w przypadku wejścia na jakiś element metalowy, czy też w przypadku najzwyklejszego kopnięcia w kamień obuwie robocze ochroni stopę pracownika i zapobiegnie jej urazowi.