Jak się ubrać na działkę?

działka

Sezon letni już od jakiegoś czasu trwa w najlepsze. Tym samym Ci, którzy posiadają przydomowe ogródki bądź działki na obrzeżach miasta nie mają czasu na lenistwo, gdyż pracy przy nich jest od groma.

W jakich ubraniach najlepiej zabrać się do pracy?

Obuwie

Praca w ogrodzie nie należy do najprostszych, zatem ubiór jest jedną z kluczowych spraw, które może ułatwić codzienne obowiązki. Jednym z podstawowych ubrań, a dokładniej butów są kalosze. Dzięki nim takie zadania jak skopanie ziemi czy podlanie grządek nie będzie nam sprawiało najmniejszego problemu, a nasze stopy będą chronione w bezpieczny sposób. Warto mieć pod ręką również wygodne adidasy oraz komfortowe klapki, które przydadzą się w chwili odpoczynku (zarówno dla ciała, jak i dla stóp).

baixa 

Odzież

Z zakresie odzieży najbardziej odpowiednie będą  luźne i przewiewne ubrania, najlepiej z bawełny, które nie będą się kleić do ciała, a  zapewnią odpowiedni przepływ powietrza. Warto tu zauważyć, że praca w ogrodzie nie należy do najczystszych, zatem nie należy ubierać naszych ulubionych ubrań, a wybrać te, których w razie pobrudzenia nie będzie nam szkoda wyrzucić.  Jeśli mamy możliwość, dobrze jest również trzymać zapasową odzież (zarówno obrania z krótkim rękawem, jak i długim).

Nakrycie głowy

Nakrycie głowy to bardzo istotny element każdego działkowicza, tutaj o kapeluszach. Dzięki niemu nasza głowa jest chroniona przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Tym samym pobyt na działce nie będzie uciążliwy nawet w najbardziej słoneczne dni.

images

Okulary przeciwsłoneczne

Ostatnim elementem,  o którym nie można zapomnieć są okulary przeciwsłoneczne. Pamiętajmy, że każda praca wykonywana na świeżym powietrzu powinna być wykonywana tak, aby nasze oczy miały zapewnioną prawidłową ochronę przed słońcem. Okulary przyczyniają się zatem to wykreowania miłych i przyjemnych warunków pracy.

Posiadanie ogródka to niewątpliwie jedna z przyjemniejszych rzeczy w życiu człowieka. Dzięki nim mamy własne owoce, warzywa, zioła na odchudzanie, a przede wszystkich ciche miejsce, dzięki któremu możemy odpocząć po ciężkim dniu w pracy. A po tym….jak nie, chęć zmiany wystroju domu.