Jak się ubrać na rozmowę o pracę?

rozmowę o pracę

Rozmowa o pracę to jedna z najbardziej stresujących rzeczy, z którą człowiek ma do czynienia. Są jednak pewne triki, dzięki którym już na wstępie można zyskać przychylność przyszłego pracodawcy. Jakie? Chociażby odpowiedni ubiór.

Odpowiedni ubiór pełni na rozmowie kwalifikacyjnej kilka ról. Głównymi z nich są poczucie komfortu podczas rozmowy, a także sprawienie wizerunku osoby odpowiedniej na dane stanowisko. Przypomnijmy, że to właśnie ubiór tworzy pierwsze wrażenie  – według badań pierwszym kryterium oceny podczas pierwszego spotkania z naszym przyszłym pracodawcą ma w 56% nasz wygład zewnętrzny, co zatem w większości przypadków ma kluczowe znaczenie podczas rekrutacji. Jak się więc ubrać?

job_interview_0001

Przy wyborze ubioru panuje kilka zasad. Po pierwsze, należy ubrać się odpowiednio do sytuacji. Nawet jeśli  aplikujemy na najniższe stanowisko w firmie należy ubrać się elegancko. Warto tu zaznaczyć, że nie należy także przesadzać. Nie każdy musi ubrać w najlepszą garsonkę czy garnitur od Armaniego. Najważniejsze, by ubranie było czyste i schludne.

Kolejną zasadą jest to, by ubranie było wygodne. To zasada, której warto się trzymać głównie ze względu na fakt, byś nie czuł dodatkowego stresu spowodowanego krępowaniem ruchów, czy myśleniem o tym, by właśnie na palcach powstaje ogromny odcisk. Będąc w wygodnych dla Ciebie ubraniach będziesz mógł w 100% skupić się na odpowiedzi na pytania i prezentacji swojej osoby.

Trzecią zasadą jest brak przesadności w dodatkach. Jeśli masz zamiar ubrać najnowszy zegarek elektroniczny czy inny super gadżet w postaci bransoletki najnowszej technologii, będzie to w porządku jeśli aplikujesz do firmy z gadżetami lub innymi nowinkami technologicznymi. W przeciwnym razie postaw na klasyczny zegarek a dodatkowo w przypadku kobiet kolczyki i delikatny łańcuszek.

Tak naprawdę to wszystko. Jeśli weźmiesz te trzy proste zasady do serca z pewnością kolejna rozmowa kwalifikacyjna pójdzie Ci dużo lepiej. Także powodzenia!