Ubrania, które wyszczuplają – najlepsze sztuczki na lato

Ubrania, które wyszczuplają

Idzie lato, a Ty nie zdążyłaś pozbyć się zbędnych kilogramów i musisz się ratować w inny sposób? Dobrze trafiłaś. Jedz warzywa i poznaj kilka sztuczek, dzięki którym noszone ubrania  wyszczuplą Cię i zapewnią Ci dobry nastrój przez cały dzień.

Paski, paski i jeszcze raz paski

Być może znasz tę zasadę, ale warto o niej przypomnieć – paski pionowe Cię wyszczuplą, podczas, gdy paski poziome zdecydowanie poszerzą. Warto tu dodać, że im węższe pionowe paski, tym lepiej.

Mała czarna

Warto zapamiętać, że czarne ubrania, to te, które wyszczuplają najbardziej. Tym samym, jeśli chcesz wyglądać jakbyś miała zaraz wystąpić w najlepszej reklamie rajskiego resortu , postaw na ten kolor. Tyczy się do zarówno bluzek jak i spodni (zapomnij zatem na moment o wytartych jeansach).

images (1)

Unikaj jasnych barwi pstrokatych wzorów

Pierwsza część tej zasady wyniki z zasady powyżej. Im ubranie jaśniejsze, tym bardziej podkreśli Twoje krągłości (co oczywiście nie jest rzeczą złą). Z kolei zamiast pstrokatych (i jaskrawych ) wzorów lepiej jest postawić na stonowane kolory oraz gładkie materiały. Czas zatem porzucić na kilka dobrych chwil wszelkie falbanki i pikowania.

Szwy i cięcia

Jeśli w ubraniu pojawiają się szwy bądź cięcia zrobiłaś trafny zakup. Elementy te w magiczny sposób sprawiają, że Twoja sylwetka wyda się szczuplejsza.

Wyszczuplający dekolt

W przypadku dekoltów bluzek należy zapamiętać, że dekolty w kształcie V są Twoim największym sprzymierzeńcem.  Dzięki nim m.in. Twoje ramiona wydadzą się szczuplejsze. Jeśli uważasz, że masz z ramionami większy problem i wydają Ci się np. zbyt szerokie –  noś bluzki i koszule z rękawami ¾.

Kloszowanie jak najbardziej wskazanie

Wybierając spódnice bądź sukienki wybieraj te, których dół jest rozkloszowany.

baixa (1)

Powiedz nie butom z paskiem na kostce

Na koniec jedna z najważniejszych zasad – unikaj cienkich szpilek z paskami wokół kostki. Zdecydowanie  skracają i pogrubiają nogi. W zamian postaw na wycięte pantofle na (pół)słupku bądź koturnie.